6 юни 2019

Кредитните консултанти имат знания и умения да четат “дребния шрифт“

0%

Заявете безплатна консултация при нас!

Свържете се с нашият екип през нашата контактна форма или директно по телефон.

Интервю на Весела Йорданова, кредитен консултант в Кредитланд за в-к "Борба"

Информираният избор е едно от най-важните неща, с които кредитният консултант ни помага в търсенето на кредит. Той от една страна разполага със знания и умения, за да разгледа офертите на банките, а от друга има информация за всички актуални предложения и тенденции на пазара, за да подбере кредитните продукти, които ще бъдат най-подходящи лично за нас. В днешния динамичен свят промените се случват доста бързо и дори човек да е юридически и икономически подготвен, за да „разчете“ банковите предложения, винаги е полезно да се допита до консултант, който ще му спести доста време в обикаляне по банкови офиси, като предостави информация за актуалните оферти на пазара.

Весела Йорданова има две магистратури в сферата на правото и финансите от  Великотърновския университет “Св. Св. Кирил и Методий”. От 2015 г. е член на Адвокатска колегия – Велико Търново, като казусите, с които се занимава основно са в сферата на вещното и семейно право, както и уреждане на взаимоотношенията между гражданите и техните кредитори. Кредитен консултант е от 3 години, а над 10-годишният й опит в банкови институции я прави специалист в откриването на най-добрите банкови оферти.

Тя споделя, че за нея най-трудните казуси са тези, в които клиентът е надценил себе си. “Поставил се е в ситуация, в която има затруднения при обслужването на кредита си и намирането на решение за вече възникнал проблем е истинско предизвикателство. Но всеки казус сам по себе си е уникален и има своите малки или големи трудности, които се старая да решавам със собствени сили, а когато не успея винаги мога да разчитам на помощ от колегите от Кредитланд.”

ЗАЯВЕТЕ БЕЗПЛАТНА КОНСУЛТАЦИЯ

Тегленето на потребителски кредит винаги е продиктувано от нуждата от „свежи“ средства. Необходимо е обаче да се съобразим с няколко основни неща преди да вземем решението да кандидатстваме за кредит: “На първо място човек трябва да прецени финансовите си възможности и да съобрази своята инвестиция с тях, независимо дали става дума за закупуването на имот, автомобил или бизнес начинание, рискът винаги трябва да е много премерен и огледан от всички страни.”

Личният опит и високото образование на адв. Весела Йорданова ѝ позволяват да разбира в дълбочина правоотношенията между банките и кредитополучателите. Юридическата й грамотност й дава несравними предимства при решаването на сложните документални казуси с имотите при ипотечните кредити. Нейното експертно мнение е, че веднъж на няколко години е хубаво, кредитополучателите да се консултират със специалист, който да прецени дали би било изгодно текущият кредит да се рефинансира или не. Консултацията с експертите на Кредитланд е безплатна, така че клиентът не би загубил нищо, ако отдели част от времето си за подобна среща.

Прочетете още >>>

Панелка или не – финансират ли банките панелни жилища?

100%

Разгледайте още

статии

Ние ще се погрижим да получите най-добрите условия за Вашия ипотечен или потребителски кредит.

0%

Creditland консултанти отново ще вземат участие в EXPO MOITEPARI в Пловдив

Водещи финансови експерти, инвеститори и консултанти ще се съберат на едно място, за да предоставят на посетителите ценни насоки и най-новите тенденции в света на инвестициите, кредитирането и управлението на личните финанси. Това събитие, което ще се проведе за втора поредна година, ще предложи богата програма от презентации, дискусии и възможности за нетуъркинг.

Ипотечен кредит за покупка на общинско жилище

Според българското законодателство общинско жилище е недвижим имот, предназначен за обитаване, който е собственост на общината. Тези жилища са част от общинския жилищен фонд и се управляват в съответствие със Закона за общинската собственост (ЗОС) и правилниците за управление на общинския жилищен фонд, приети от съответните общински съвети.

Ипотечен кредит: Как се променя пазарът на жилищни кредити в България?

Изминалата година беше особено динамична за пазара на жилищното кредитиране в България. Икономическите и социалните фактори, като растеж на доходите, повишено търсене на жилищни имоти и ниски лихвени проценти, доведоха до значителен ръст в обема на предоставяните ипотечни кредити.

Жилищното кредитиране ще забави ръста през 2025 г., лихвите засега остават ниски

Към днешна дата няма индикации, че банките в България ще повишават лихвените проценти за ипотечно кредитиране. Предполагаме, че ще има такава, но може би ще бъде в един следващ период на годината. Това ще зависи и от перспективите за приемане на еврото – една от предпоставките, която би довела до повишаване на лихвите от страна на банките.

Жилищни кредити продължават ръста си и през ноември 2024 г.

Данните от лихвената статистика на Българска народна банка за ноември 2024 г. показват, че жилищните кредити продължават да растат с близък до средногодишния темп на ръст в банковата система. Продължаващият ръст на жилищните кредити подчертава интереса на домакинствата към дългосрочни инвестиции и по-конкретно покупката на имот.

Ипотечен кредит за „тухла“ или „панел“

Всеки, който някога е кандидатствал за ипотечен кредит, е бил изправен пред един конкретен избор. Това е какъв вид строителство да е имотът, доколкото има възможността за избор. Често се случва при избор на имот да се правят някои компромиси поради най-различни причини.

Свържете се с Creditland!