18 декември 2014

2 основателни причини, за да потърсите Вашия финансов консултант

0%

Заявете безплатна консултация при нас!

Свържете се с нашият екип през нашата контактна форма или директно по телефон.

Когато се разболеете – търсите ли помощта на лекар? Когато се повреди колата Ви – доверявате ли се на сервиз, където да я поправят?
А когато изпаднете във финансово затруднение или трябва да направите избор на най-подходяща за вас инвестиция, какво правите? Доверявате ли се на финансов консултант или сам търсите решение? Тук ще направим кратък анализ на мотивите, които подкрепят едното или другото решение.

Осъзнатата потребност – наясно ли сте, че имате нужда от помощ?
Личните финанси са част от битието на всеки човек. Парите са следствие на нашите вложени усилия и време. Отново парите са тези, чрез които реализираме нашите потребности, цели, мечти. На пръв поглед изглежда лесно да се справим със задачата да управляваме нашите финанси, особено когато ги разглеждаме като наличност към даден момент. Повечето хора знаят с какво разполагат и на тази база определят как и колко от своите потребности ще задоволят. Това е т.нар. сегашна стойност на парите. Но те имат още една важна характеристика – тяхната бъдеща стойност, т.е. каква полезност ще имат същите тези пари в определен бъдещ момент от вашия живот. А бъдещето задължително се случва!

От друга страна понякога се случва да изпаднете в ситуация, която изисква да задоволите някоя спешна потребност или да се възползвате от невероятна възможност, която изисква средства, с които не разполагате в момента. В такава ситуация често взимането на решение трябва да е бързо и ефективно. Обикновено тези решения водят след себе си последствия, с които трябва да се съобразявате дълъг период (понякога години) след това. Отговорността е голяма, а понякога се прехвърля и на наследниците.
И в двата варианта пред вас винаги ще има много възможности, от които да избирате. Ще трябва да разполагате с необходимото време и познания, за да можете да сравните различни по своя характер параметри, да предвидите възможните рискове и как да се предпазите, да прочетете голяма по обем информация, често изобилстваща със специфични термини и понятия. Разполагате ли с това време и с достатъчно добра финансова грамотност? Ако отговора ви е не – имате нужда от съдействието на финансов консултант!

Доверие – готови ли сте да се доверите на друг?
Личните финанси са част от най-неприкосновената зона в живота на всеки. Възприемаме ги като нещо наистина много лично, достъпно само за силно ограничен кръг хора. Но същевременно чрез тях ние се изразяваме и реализираме в обществото. При добро управление на финансите си ще спечелим признание и самочувствие, а всеки иска това, нали?

Ако сте осъзнали необходимостта от подкрепа при управлението на финансите си, то трябва да решите дали сте готови да споделите тази лична информация с финансов консултант. За да може да ви помогне този специалист трябва да погледне на ситуацията през вашите очи. Той трябва да знае всичко за вашите възможности и за вашите потребности, дори за вашите бъдещи планове, мечти и притеснения. Готови ли сте да отговорите коректно на всеки негов въпрос относно Вашите лични финанси? Ако отговора Ви е да – предстои Ви да изберете Вашия финансов консултант.

Автор: Борислава Димова
Кредитен консултант

100%

Разгледайте още

статии

Ние ще се погрижим да получите най-добрите условия за Вашия ипотечен или потребителски кредит.

0%

Creditland консултанти отново ще вземат участие в EXPO MOITEPARI в Пловдив

Водещи финансови експерти, инвеститори и консултанти ще се съберат на едно място, за да предоставят на посетителите ценни насоки и най-новите тенденции в света на инвестициите, кредитирането и управлението на личните финанси. Това събитие, което ще се проведе за втора поредна година, ще предложи богата програма от презентации, дискусии и възможности за нетуъркинг.

Ипотечен кредит за покупка на общинско жилище

Според българското законодателство общинско жилище е недвижим имот, предназначен за обитаване, който е собственост на общината. Тези жилища са част от общинския жилищен фонд и се управляват в съответствие със Закона за общинската собственост (ЗОС) и правилниците за управление на общинския жилищен фонд, приети от съответните общински съвети.

Ипотечен кредит: Как се променя пазарът на жилищни кредити в България?

Изминалата година беше особено динамична за пазара на жилищното кредитиране в България. Икономическите и социалните фактори, като растеж на доходите, повишено търсене на жилищни имоти и ниски лихвени проценти, доведоха до значителен ръст в обема на предоставяните ипотечни кредити.

Жилищното кредитиране ще забави ръста през 2025 г., лихвите засега остават ниски

Към днешна дата няма индикации, че банките в България ще повишават лихвените проценти за ипотечно кредитиране. Предполагаме, че ще има такава, но може би ще бъде в един следващ период на годината. Това ще зависи и от перспективите за приемане на еврото – една от предпоставките, която би довела до повишаване на лихвите от страна на банките.

Жилищни кредити продължават ръста си и през ноември 2024 г.

Данните от лихвената статистика на Българска народна банка за ноември 2024 г. показват, че жилищните кредити продължават да растат с близък до средногодишния темп на ръст в банковата система. Продължаващият ръст на жилищните кредити подчертава интереса на домакинствата към дългосрочни инвестиции и по-конкретно покупката на имот.

Ипотечен кредит за „тухла“ или „панел“

Всеки, който някога е кандидатствал за ипотечен кредит, е бил изправен пред един конкретен избор. Това е какъв вид строителство да е имотът, доколкото има възможността за избор. Често се случва при избор на имот да се правят някои компромиси поради най-различни причини.

Свържете се с Creditland!